Savages – Adore Life

adore_life

 

Adore Life’ to drugi album w dorobku londyńskiej, postpunkowej formacji Savages.

O czym opowiadają na nowej płycie?
Jest o zmianach i sile by je wprowadzać. Jest o metamorfozie i rewolucji. Dotyczy tego, co jest dzisiaj i co będzie jutro. O dostrzeganiu własnego potencjału. Jest o zwątpieniu i bezczynności. Jest o mnie. Jest o tobie. Jest o mnie, o tobie i innych. Jest o wyborach, które podejmujemy. Jest o poszukiwaniu poezji i unikaniu banału. Dotyczy znajdowania rozwiązania, a nie szukania problemu. O pokazaniu słabości by stać się mocnym. O zagłębianiu się w brud, by znaleźć diament. Utwierdza w tym, że masz prawo do nieakceptowalnych myśli. Jest o znużeniu i rzeczach, które ją napędzają. O byciu sobą, byciu z ludźmi. Mówi o tym, co znaczy być człowiekiem. Mówi o częściach, które są sumą czegoś większego. Dotyczy muzyki i zawartym w niej przesłaniu. Chodzi o bas, gitary, perkusję i wokale. Dotyczy otwarcia się i zanegowania śmierci. Ale przede wszystkim jest o miłości. Każdym rodzaju miłości. Bo miłość jest odpowiedzią.

Album został zarejestrowany w kwietniu 2015 roku w RAK Studios w Londynie. Nad jego produkcją czuwał Johnny Hostile, zaś za konsoletą usiadł Richard Woodcraft. Za miksy, które zostały zrobione w Kopenhadze, odpowiadał Anders Trentemøller. Wszystkie utwory skomponowały i nagrały artystki z Savages: Ayşe Hassan (bas), Fay Milton (perkusja), Gemma Thompson (gitara), Jehnny Beth (śpiew), zaś teksty do nich napisała Jehnny Beth.
Album promuje utwór tytułowy, do którego powstał teledysk, pokazujący sugestywną mimikę Beth, w zestawieniu z intymnymi zbliżeniami zespołu. Reżyserem obrazu jest Anders Malmberg (Mew, Mø), zaś twórcą oświetlenia i koncepcji całości był Tobias Rylander (The xx, Lykke Li, FKA Twigs).

Trzy lata temu ten czteroosobowy, żeński zespół z Londynu był jednym z odkryć, które zdominowały podsumowania 2013 roku. Savages wydały imponujący debiut, opierając się na post-punku końca lat 70., czym zasłużyły sobie m.in. na nominację do Mercury Prize. Z tym, że zespołów, które zaliczały fantastyczną pierwszą płytę, a potem odchodziły w niepamięć było mnóstwo, a Savages wracają z kolejnym, zjawiskowym materiałem, który dociska do ziemi i łamie serca. „Adore Life” to wielki album – nie tylko na poziomie muzycznym, ale i ludzkim.

Marek Fall – onet.muzyka

Tracklista:
1. The Answer
2. Evil
3. Sad Person
4. Adore
5. I Need Something New
6. Slowing Down The World
7. When In Love
8. Surrender
9. T.I.W.Y.G.
10. Mechanics

savages

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *