Olivia Fox Cabane – Mit charyzmy

mit_charyzmy

 

Czy charyzmy można się nauczyć? Podczas badań naukowcy dowiedli, że można podnieść lub obniżyć poziom charyzmy u danej osoby z taką łatwością, jak gdyby poruszało się pokrętłem.

W książce tej charyzma, spowita dotąd aurą mistycyzmu, została po raz pierwszy naukowo rozebrana na czynniki pierwsze. Autorka, polegając na odkryciach z różnych dziedzin nauki oraz czerpiąc ciekawe przykłady z życia, ukazuje mechanizmy tego zjawiska i krok po kroku tłumaczy, jak stać się osobą charyzmatyczną, wpływową i porywającą za sobą innych ludzi zarówno w pracy, w biznesie, jak i w życiu osobistym.

Charyzma nie jest darem, tylko narzędziem. W tej książce Cabane nam go dostarcza.
Seth Godin, autor m.in. książki „Fioletowa krowa: zmień się i bądź rozpoznawalny”.
Cabane wyświadczyła nam wszystkim wielką przysługę. Wykorzystała solidną bazę naukową i żywą narrację do pouczającego opisu roli charyzmy w przywództwie – zjawiska, które nadal słabo rozumiemy.
Robert B. Cialdini, autor bestsellerowego „Wywierania wpływu na ludzi”
Jeśli jesteś zainteresowany zwiększeniem swej zdolności do przejawiania charyzmy we wszystkim, co robisz w życiu, ta książka zapewni ci potrzebne umiejętności.
„Psychology Today”

Olivia Fox Cabane
wykładała na wielu prestiżowych uczelniach – Stanford, Yale, Harvardzie, MIT. Była trenerką pracowników największych amerykańskich firm z rankingu „Fortune 500”, z nauk behawioralnych zaczerpnęła przydatne narzędzia, którymi powinien dysponować każdy lider. Obecnie pisze do „Forbesa” i „The Huffington Post” oraz jest dyrektorem ds. innowacyjnego przywództwa w stanfordzkim programie StartX. Jej książki są publikowane w 17 językach.

Większość książek tego typu (poradnikowych), oferuje ci

1. Bezużyteczne banały
2. Losowe anegdotki, z których trudno wyciągnąć jakiekolwiek wnioski
3. Abstrakcyjne zalecenia w rodzaju: bądź dobrym słuchaczem! Dla kogoś kto nie jest dobrym słuchaczem, to taki komunikat brzmi mniej więcej jak: Przepis na smażonego steka, weź steka i go usmaż. Porady, które nie zawierają konkretnych wskazówek postępowania są bezużyteczne.

Ta książka dała mi:

1. Wyjątkowo konkretne, precyzyjne opisy sposobu postępowania: wszystkim poradom towarzyszą instrukcje, jakie kroki należy przedsięwziąć, aby osiągnąć cel.
recenzja czytelnika na amazon.com

Tytuł oryginału: The charisma myth
Przekład: Grażyna Skoczylas

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *