Moje córki krowy

moje_corki_krowy

 

 

„Moje córki, krowy” to historia dwóch sióstr, które postawione w sytuacji krytycznej – pomimo wzajemnej niechęci – zmuszone są współdziałać. W rolach głównych zobaczymy Agatę Kuleszę, Gabrielę Muskałę i Mariana Dziędziela. Partnerują im Marcin Dorociński, Małgorzata Niemirska oraz Łukasz Simlat. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Kinga Dębska, autorka „Helu”, wyróżnionego na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” (nagroda za najlepszy scenariusz).

Marta (Kulesza), gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia (Muskała) tkwi w dalekim od ideału małżeństwie (w roli męża Marcin Dorociński), wychowując nastoletniego syna (Jeremi Protas). Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

„Moim marzeniem jest takie skonstruowanie tego filmu, żeby widz na zmianę śmiał się i płakał, ale żeby wyszedł z kina zbudowany, a nie podłamany.” – Kinga Dębska, reżyserka.

Oglądałem ten film we wrześniu na festiwalu w Gdyni – już wtedy wydało mi się, że działa terapeutycznie. Podważa panujący u nas w Polsce przymus niezadowolenia ze świata, z życia, z losu. Teraz, po kilku miesiącach, gdy w życiu publicznym zaczynają rządzić nienawiść, zemsta, resentyment, ta filmowa „terapia rodzinna” przyda się jeszcze bardziej.

Tadeusz Sobolewski – Gazeta Wyborcza

 

Reżyseria: Kinga Dębska
Obsada: Agata Kulesza, Gabriela Muskała , Marian Dziędziel, Marcin Dorociński
Czas trwania: 88 min.
Produkcja: Polska 2015
Gatunek: Dramat / Komedia

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *